
På årsmøtet 20. april 2026 ble Agderings nye styre valgt. Med to nye styremedlemmer og fornyet engasjement fra dem som tar ny periode, er styret godt rustet til å lede Agdering videre.
Kristin Anette Eskeland Dale fra Å Energi fortsetter som styreleder frem til 2027. Hun leder et styre som gjenspeiler det Agdering er bygget på: brobygging mellom næringsliv, offentlig sektor og kunnskapsmiljøene – på tvers av bransjer og perspektiver.
To nye styremedlemmer er valgt inn medfunksjonstid til 2028:
Rune Hogga, Director of Power i BulkInfrastructure Group AS, representerer en av Agders mest vekstkraftige virksomheter. Bulk Infrastructure bygger betydelig infrastruktur for datasentre på Støleheia i Vennesla og er en sentral aktør i den grønne energiomstillingen.
Kamilla Sharma, avdelingsdirektør for Marked og tjenester i Nasjonal Kommunikasjonsmyndighet (NKOM), bringer viktig kompetanse innen digital infrastruktur og regulering inn i styrerommet.
Navn Virksomhet Rolle
Kristin Anette Eskeland Dale Å Energi AS Styreleder
Lars Ivar Lislegard-Bækken Gard AS Styremedlem
Odd Joar Svensson KS Kommunesektorens organisasjon Styremedlem
Vidar Akselsen Handelsbanken Styremedlem
Rune Hogga Bulk Infrastructure Group AS Styremedlem
Sidsel Pettersen Innoventi AS Styremedlem
Gøril Hannås Universitetet i Agder Styremedlem
Siren Marcussen Neset NORCE Research AS Styremedlem
Kamilla Sharma Nasjonal Kommunikasjonsmyndighet Styremedlem

Styret skal lede Agdering gjennom strategiperioden 2026–2028. Målet er å videreutvikle Agdering som en møteplass der ledere fra næringsliv, offentlig sektor og kunnskapsmiljøene møtes, deler innsikt og skaper handling, for et sterkere Agder. Satsingen på Topplederforum, det nye Refleksjonsforum og strategiske prosjekter som KEEP og RENOVATE legger grunnlaget for det neste kapitlet.